Більшість компаній РФ перейшли на китайське обладнання – ЗМІ

Західні санкції змусили понад 60% російських підприємств замінити обладнання та запчастини китайськими аналогами.

 
 
Значна частина промислових підприємств Росії замінили обладнання, запчастини і комплектуючі китайськими аналогами. Це сталося у зв’язку з тим, що імпорт перерахованих складових потрапив під західні санкції. Про це пише російське провладне видання КоммерсантЪ, посилаючись на результати опитування, проведеного Інститутом Гайдара (ІЕП).
 
«З’ясувалося, що безумовними «імпортозамінниками» щодо машин і обладнання стали китайські виробники (на їхню продукцію перейшли 67% респондентів). Раніше, у 2022 році, опитування ІЕП фіксували, що перехід на такі поставки з КНР є вимушеним, і компанії віддали б перевагу європейським аналогам навіть за більші гроші», – йдеться у повідомленні.
 
При цьому 15% респондентів повідомили про те, що вони так чи інакше продовжують отримувати «підсанкційні» машини й обладнання. Російські виробники, які зіткнулися у 2022 році з нестачею як комплектуючих, так і кадрів, стали постачальниками для 39% респондентів ІЕП, компанії з ЄАЕС – для 21%, із Туреччини – 17%.
 
Китай став лідером і в заміщенні запчастин, що потрапили під санкції, – на його продукцію перейшли 63% промислових компаній.
 
Російські аналоги отримували 46% підприємств. Ще 22% повідомили, що поставки «підсанкційних» запчастин збереглися.
 
«Із заміщенням комплектуючих позиції російських виробників виглядають найкраще – вони змогли навіть на два відсоткові пункти випередити китайських конкурентів (54% голосів респондентів). «Підсанкційні» сировину і матеріали не використовують 20% підприємств, машини й обладнання – тільки 11%. При цьому 23% і зараз продовжують отримувати «заборонені» імпортні комплектуючі», – підсумували в ЗМІ.
 
Нагадаємо, Росія в січні вперше продала золото з коштів Фонду національного добробуту (ФНД) для покриття дефіциту бюджету, який різко зріс. 
 
Крім того, різке зростання дефіциту бюджету в Москві пояснили п’ятикратним збільшенням витрат на держзакупівлі, а також зниженням нафтогазових доходів до 426 млрд рублів, що на 46% менше, ніж у січні минулого року.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net