Білорусь розробить нову військову доктрину

Нова доктрина знадобилася Мінську у зв’язку з «ескалацією глобальної геополітичної напруги».

Рада безпеки Білорусі доручила міністерству оборони розробити нову військову доктрину «у зв’язку зі зміною військово-стратегічної обстановки». Про це йдеться в постанові Радбезу, опублікованій на офіційному правовому інтернет-порталі Білорусі у середу, 8 березня.

Зазначено, що це рішення ухвалено у зв’язку з «ескалацією глобальної геополітичної напруженості», у зв’язку з чим необхідні «заходи в рамках стратегічного стримування, спрямовані на захист незалежності, територіальної цілісності, суверенітету та конституційного устрою від зовнішніх та внутрішніх загроз».

Також у постанові наказується залучити до розробки концепції представників наукової та експертної спільноти, провести її громадське обговорення на дискусійних майданчиках, а також забезпечити широке висвітлення у ЗМІ її основних положень. Після цього передбачається винести нову військову концепцію на затвердження Всебілоруських народних зборів.

При цьому чинну військову доктрину Білорусі було затверджено порівняно недавно — у липні 2016 року.

Раніше повідомлялося, що у Білорусі знову продовжили спільні з РФ військові навчання. Вони безперервно тривають із 29 квітня 2022 року. Загальна кількість продовжень складала вже 45 тижнів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net