Билися палицями. Конфлікт армій Китаю та Індії

У мережі з’явився запис, на якому індійські та китайські солдати через спірну територію борються палицями та камінням.

У мережі з’явилося відео жорстокого зіткнення між індійськими та китайськими військовими на їхньому спірному гімалайському кордоні. Влада двох країн офіційно не підтвердила справжність запису, але Міноборони Індії заявило, що у п’ятницю, 9 грудня, у віддаленому секторі Таванг сталася бійка з китайськими солдатами. Зазначимо, що це перший зареєстрований інцидент за майже два роки конфлікту.

Подробиці інциденту

На відео видно, як військовослужбовці обох країн перебувають у гористій місцевості в оточенні зелених пагорбів, без снігу (зазначимо, що взимку цю місцевість завжди замітає). Солдати розділені колючим дротом, незважаючи на це індійські війська б’ють китайських солдатів дерев’яними ціпками та металевими трубами. У деяких випадках можна побачити, як індійські солдати кидають цеглу чи каміння.

Китайські солдати, що зібралися з іншого боку дроту, також тримають у руках довгі ціпки чи кийки.

Зрештою, як видно на відео, колючий дріт руйнується, і індійські солдати просуваються вперед, спонукаючи китайські війська перестрибнути через коротку кам’яну стіну і покинути цей район під оплески індійської сторони.

Хто зняв і опублікував запис поки що не зрозуміло, але телеканал CNN з посиланням на індійського військового, який був свідком конфлікту, повідомив, що все було саме так.

При цьому кілька експертів, які розмовляли з CNN, погодилися, що на відео знято інше зіткнення з огляду на відсутність снігу. Тим не менш, запис дає уявлення про напруженість між Індією і Китаєм, що продовжується, оскільки інформація такого роду, як правило, суворо обмежується владою.

«Це ілюстрація того, як швидко все може піти навперейми, якщо напруженість між двома сторонами не знизиться», — сказав Сушант Сінгх, старший науковий співробітник Центру політичних досліджень індійського аналітичного центру.

Прикордонні колотнечі

Спыльний кордон в 3379 кілометрів довгий час був джерелом тертя між Індією та Китаєм. Дві країни не згодні з її точним місцезнаходженням і обидві регулярно звинувачують одна одну в тому, що вони переступають її межі або прагнуть розширити свою територію.

Хоча протягом багатьох років через кордону відбувалася серія в основному несмертельних зіткнень між військовими двох країн, напруженість різко загострилася в червні 2020 року, коли в результаті рукопашних зіткнень між двома сторонами загинули щонайменше 20 індійців та чотири китайських солдати.

Експерти кажуть, що влада Індії применшує значущість цих сутичок і приховує інформацію про них. Але, на відміну від тих інцидентів про п’ятничний конфлікт, повідомили індійські ЗМІ, що спонукало чиновників дати офіційні коментарі.

Міністр оборони Індії у вівторок, 13 грудня, звинуватив китайські війська у спробі перетнути кордон, заявивши, що вони намагаються «в односторонньому порядку» змінити статус-кво. За його словами, військові з обох боків отримали легкі поранення.

Пізніше того ж вечора командування армії Китаю звинуватило індійські війська в «незаконному» переході на китайську сторону кордону.

Індія хоче повернути спірну територію?

Майже 3500-кілометровий кордон між двома країнами в Гімалаях проходить від Ладакха на заході до Аруначал-Прадеш на сході і називається лінією фактичного контролю. Після конфлікту в 2020 році переговори між воєначальниками Індії та Китаю призвели до відведення військ з кількох так званих «точок тертя» у західному напрямку. Але обидві сторони продовжують розміщувати десятки тисяч солдатів за підтримки танків та винищувачів.

 voanews.com

 

Зазначимо, що місце останнього зіткнення знаходиться у секторі Таванг у штаті Аруначал-Прадеш, який контролюється Нью-Делі, але на який також претендує Пекін. Аруначал-Прадеш, який Китай називає Південним Тибетом, є одним із районів, де Індія посилила оборону. Під час війни, яку дві країни вели у 1962 році, китайські війська увійшли вглиб штату, але пізніше повернули його під контроль Індії.

П’ятничне зіткнення сталося за два дні після того, як міністр закордонних справ Індії Субрахманіям Джайшанкар заявив парламенту, що країна «дуже чітко дала зрозуміти китайцям», що Нью-Делі не зазнає спроб «в односторонньому порядку» змінити лінію фактичного контролю.

«Поки вони продовжують прагнути цього і якщо вони створили сили, які, на нашу думку, становлять серйозну проблему в прикордонних районах, то наші відносини ненормальні, і ненормальність цього була очевидна в останні два роки», — сказав він.

Аналітики кажуть, що остання конфронтація вказує на те, що у відносинах між Нью-Делі та Пекіном мало шансів на потепління.

«Зіткнення в Таванзі означає, що відносини між двома сторонами навряд чи покращаться у найближчому майбутньому. Китайці не відмовляються від своїх домагань на кордон», — вважає Манодж Джоші, співробітник Дослідницького фонду Observer у Нью-Делі.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Сюжети

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетАЕК Ларнака – Динамо. Онлайн матчу Ліги Європи

СюжетСелтік–Шахтар 1:1. Онлайн матчу ЛЧ

СюжетБенфіка–Динамо. Онлайн матчу ЛЧ

СюжетРосія видихнулася? Захід все частіше говорить про перелом у війні

Источник: korrespondent.net