Байден: Мирний план Китаю невигідний нікому, крім РФ

Американський лідер також зазначив, що ідея про те, що Китай вестиме переговори щодо результатів війни, яка абсолютно несправедлива для України, просто нераціональна.

«Мирний план» щодо закінчення війни в Україні, який запропонував Китай, не є вигідним нікому, крім Росії. Про це заявив президент США Джо Байден в інтерв’ю телеканалу ABC News.
 
«Я не бачив у цьому плані нічого, що свідчило б про те, що в ньому міститься щось, що було б вигідно комусь іншому, окрім Росії, якби цей китайський план було виконано», — заявив Байден.
 
Крім критики мирного плану, Байден категорично відкинув ідею про мирні переговори з боку Китаю у війні, назвавши це ірраціональним.
 
«Ідея про те, що Китай вестиме переговори за результатами війни, яка абсолютно несправедлива для України, просто нераціональна», — сказав Байден.
 
В інтерв’ю він також розповів про свою розмову з главою КНР Сі Цзіньпіном, яка відбулася влітку 2022 року, під час якої він попередив його про економічні наслідки допомоги Росії.
 

Нагадаємо, 24 лютого Китай представив «мирний план» щодо врегулювання війни на території України. Документ визначає основними пунктами припинення вогню і мирні переговори України та Росії.

 

У відповідь на цю ініціативу у США заявили, що Китай може зупинитись на першому пункті плану, а саме на повазі суверенітету всіх націй.

 

В Офісі президента України наголосили, що будь-який «мирний план», який передбачає припинення вогню і нову лінію розмежування, продовжить окупацію і російський геноцид на території країни.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net