Австрія не передала Україні обіцяну допомогу для енергетичної сфери – ЗМІ

Перший платіж федеральний уряд Австрії пообіцяв ще на початку грудня 2022 року, а потім була обіцянка виділити ще 5 млн євро.

 
 
 
Австрія досі не передала Фонду енергетичної підтримки України обіцяну фінансову допомогу (перший транш у 5 млн євро було обіцяно у грудні 2022 року). Про це повідомляє австрійська газета Der Standard із посиланням на лист директора Енергетичного співтовариства і на підтвердження у міністерствах довкілля та фінансів Австрії, що опинилися у розпорядженні редакції.
 
У листі від імені директора Енергетичного співтовариства Артура Лорковського на адресу міністра фінансів Австрії Магнуса Бруннера міститься «недвозначне попередження» міністерству фінансів Австрії про «термінову необхідність» коштів для підтримки енергетичної інфраструктури України. Співтовариство закликає мінфін Австрії надати пріоритет питанню обіцяного внеску Австрії у Фонд енергетичної підтримки України.
 
«Передісторія: кілька місяців тому австрійський уряд пообіцяв Україні загалом десять мільйонів євро на підтримку енергетичних компаній – але гроші досі не надійшли», – йдеться у публікації.
 
Видання нагадує, що мова про два транші по 5 млн євро кожен. Перший платіж федеральний уряд Австрії пообіцяв на початку грудня 2022 року, а потім була обіцянка виділити ще 5 млн євро.
 
Повідомляється, що гроші мали надійти у Фонд з бюджету міністерства захисту клімату, очолюваного представницею партії «Зелені» Леоноре Гевесслер, але там вказують на зволікання з боку міністерства фінансів, що має узгодити транш, очолюване представником Австрійської народної партії (ÖVP) Магнусом Бруннером.
 
У міністерстві фінансів підтвердили, що узгодження переказу грошей міністерством захисту клімату ще не відбулося через «необхідність узгодження конкретних сум», і запевнили, що це питання буде вирішене «у найближчі кілька днів».
 
Раніше повідомлялося, що Австрія підтримала спільні закупівлі ЄС боєприпасів для України.
 
В Австрії пообіцяли заарештувати Путіна, якщо він приїде до країни

 
Кулеба: До створення трибуналу для злочинів РФ приєдналася Австрія

 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net