Австрія надасть Україні гарантії щодо кредитів ЄС до 102 млн євро

За нову поправку щодо гарантій для України проголосували майже всі парламентські партії Австрії.

 
Національна рада Австрії 1 лютого ухвалила поправку до закону про стабілізацію платіжного балансу, згідно з яким Австрія візьме на себе гарантії на суму до 102 млн євро у рамках забезпечення кредитів ЄС Україні. Про це повідомляє Укрінформ.
 
За словами міністра фінансів Австрії Магнуса Бруннера, фінансування макрофінансових програм зазвичай здійснюється у рамках бюджету Європейського союзу, але зараз свобода дій обмежена, тому держави-члени ЄС погодилися надати додаткове забезпечення за кредитами відповідно до їхньої частки у валовому національному доході ЄС.
 
«З початку війни всі держави-члени Європейського союзу демонструють солідарність з Україною. Я думаю, що це надзвичайно важливо. Ми робимо це тому, що теж хочемо захистити західні цінності загалом… У цьому контексті необхідно також надати Україні відповідну фінансову допомогу», – заявив він.
 
Зазначається, що за нову поправку щодо гарантій для України проголосували всі парламентські партії, крім правопопулістської та проросійської Австрійської партії свободи.
 
Раніше повідомлялося, що українським біженцям дозволили залишитися в Австрії довше.
 
Водночас Австрія не допомагає Україні наданням зброї для захисту від РФ.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net