Авіаносець-невдаха. Пожежа на кораблі в Росії

Російський авіаносець Адмірал Кузнєцов на ремонті з 2017 року і аварії на ньому продовжують відбуватися із завидною регулярністю.

 
У Росії є авіаносець Адмірал Кузнєцов. Він на ремонті з 2017 року, і на ньому періодично трапляються аварії. На цей раз – пожежа. Осередок займання знаходився в каютах на лівому борту. Його вдалося локалізувати на майдані 6 кв. м. З корабля евакуювали 20 людей. Збитків та постраждалих нібито немає.
 
Що за корабель
 
Будівництво важкого авіанесучого крейсера Адмірал Кузнєцов почалося 1982 року, через п’ять років його спустили на воду. Корабель може нести понад 50 літальних апаратів (28 літаків та 24 вертольоти), у складі його озброєння — крилаті протикорабельні ракети Граніт, зенітний ракетний та ракетно-гарматний комплекси Клинок та Каштан.
 
Це досить старий корабель, який вимагає великих коштів для того, щоб привести його в боєздатний стан, ще більше – для створення повноцінного авіаційного ударного угрупування навколо нього.
 
Головним аргументом на користь збереження Кузнєцова є збереження спадкоємності та традицій палубної авіації. Тобто цей корабель потрібний для того, щоб у ВМФ з появою нового авіаносця залишалися для нього льотчики та літаки.
 
2016 року голова Загальноросійського руху підтримки флоту (ДПФ) Михайло Ненашев розповів, що на початку 2000-х років Адмірал Кузнєцов цілком міг бути проданий за кордон як металобрухт.
 
За його словами, ініціатори цієї ідеї представили в уряд документ, у якому стверджувалося, що на ремонт та модернізацію Кузнєцова не вистачає коштів, а виручені від продажу авіаносця гроші можна використати на будівництво кількох ескадрених міноносців.
 
Цей бойовий корабель, на думку експертів, спочатку був побудований за не найвдалішим проектом: крейсер, що несе літак, який був озброєний не тільки палубною авіацією, але також і протикорабельними ракетами.
 
Крім того, у нього була відсутня катапульта, замість якої палуба закінчувалася злітним трампліном. Однак повноцінного великого авіаносця в СРСР так і не було збудовано, а Росія, незважаючи на розробку кількох проектів, так і не заклала жодного.
 
Багато аварій
 
У 2018 році, коли корабель уже перебував на 35 судноремонтному заводі в Мурманську, затонув плавдок ПД-50, в якому і був Кузнєцов. Внаслідок аварії один із кранів плавдока впав на палубу авіаносця, пошкодивши її. Тоді одна людина зникла безвісти, а друга померла в лікарні.
 
У грудні 2019 року на Кузнєцові виникла велика пожежа, внаслідок якої загинули двоє людей. Тоді збитки від пожежі, як заявляв голова Об’єднаної суднобудівної корпорації (ОСК) Олексій Рахманов, становили 500 млн рублів.
 
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net