Албанія запропонувала військово-морську базу для НАТО

Військово-морська база Паша-Ліман може стати «додатковою цінністю» для Альянсу, вважають у Албанії.

 
Влада Албанії готова передати НАТО стару радянську військово-морську базу. Про це повідомляє Associated Press у четвер, 26 травня.
 

 
Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама заявив, що військово-морська база Паша-Ліман, розташована за 180 кілометрів на південь від Тирани, може стати «додатковою цінністю» для Альянсу.
 
«У ці небезпечні часи, на мою думку, можна розглянути можливість розміщення військово-морської бази НАТО в Албанії», — сказав Рама.
 
База Паша-Ліман, розташована поблизу міста Влер, була побудована в 1950-х роках. СРСР доставив туди 12 підводних човнів, що зробило її єдиною радянською військово-морською базою на Середземному морі. Після розриву зв’язків між Тираною та Москвою у 1961 році, Паша-Ліман залишався військово-морською базою, де стояли чотири підводні човни та кілька невеликих кораблів.
 
База була розграбована у 1997 році. Три підводні човни були продані на металобрухт, а четвертий залишився, і уряд розглядає можливість перетворення його на музей.
 
Нагадаємо, прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін виключила розміщення постійних баз НАТО або ядерної зброї на території своєї країни після її вступу до Альянсу.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net