Укрнафта продала газ удвічі дешевше за ринкову ціну — ДБР

Сума завданих збитків Укрнафті, в якій є значна державна частка, може становити понад 300 млн. гривень.

 
Суд заарештував скраплений газ, який компанія Укрнафта продала на неліцензованій біржі за заниженою вартістю. Про це повідомляє ДБР у середу, 1 червня.
 
«Під час воєнного стану у квітні поточного року ПАТ Укрнафта подала заявку на проведення аукціону з продажу зрідженого газу. На засіданні аукціонного комітету було погоджено біржу, запропоновану ПАТ Укрнафта, яка не мала ліцензії на проведення професійної діяльності на організованих товарних ринках», – йдеться у повідомленні.
 

 
Зазначається, що результати аукціону мають ознаки фальсифікації, оскільки переможці купили скраплений газ за ціною, практично вдвічі нижчою за ринкову.
 
Зокрема, переможцями було визнано двох учасників, які запропонували ціну близько 28 тис. грн за тонну, хоча того ж дня на іншому аукціоні ці ж компанії змогли купити скраплений газ із пропозиціями цін близько 55 тис. грн за тонну. Інші учасники аукціону пропозиції ціни взагалі не надавали.
 
У результаті, сума завданих збитків підприємству, в якому є значна державна частка, може становити понад 300 млн. гривень.
 
Суд заарештував скраплений газ у рамках провадження за статтею про умисне, з метою отримання неправомірної вигоди для самого себе або іншої фізичної чи юридичної особи, використання посадовими особами службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст.364 КК України) .
 
Напередодні у ДБР заявили, що суд заарештував активи російської Татнефти в Україні. Їхня загальна вартість може досягати 2 млрд гривень.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net