Україна може експортувати 15 ГВт чистої енергії

Наша країна може зробити великий внесок у післявоєнну систему енергетичної безпеки Європи, вважає Максим Тимченко.

 
Україна після війни може стати головним експортером чистої енергії до Євросоюзу. Про це сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко в інтерв’ю, оприлюдненому напередодні.
 

 
За його словами, Україна може зробити великий внесок у післявоєнну систему енергетичної безпеки Європи.
 
Глава компанії нагадав, що ДТЕК представив ініціативу «30 до 2030» на минулорічному Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Мета ініціативи – мати в Україні 30 ГВт потужностей поновлюваних джерел енергії до 2030 року.
 
«Це стане важливою частиною плану повоєнного відновлення України та основною рушійною силою розвитку української економіки», – заявив Тимченко.
 
Гендиректор наголосив, що 30 ГВт зеленої енергетики дозволили б Україні досягти 50% частки у структурі потужностей. При цьому 15 ГВт чистої енергії можна було б експортувати до ЄС у вигляді електроенергії та екологічно чистого водню.
 
Крім того, Тимченко закликав міжнародні компанії приєднатися до коаліції охочих відновлювати екологічне майбутнє України.
 
Нагадаємо, 28 грудня президент Володимир Зеленський у своєму посланні до Верховної Ради заявив, що Україна має стати лідером у побудові сучасної зеленої енергетики, а також хабом для експорту зеленої електроенергії та водню до ЄС.
 
А прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна планує активніше використовувати потенціал поновлюваної енергетики та будувати децентралізовану енергосистему. Так вона буде менш уразлива до нападів ворога.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net