Tesla має намір розширити використання дешевших батарей в авто

Більшість автомобілів Tesla зараз використовують батареї на основі нікелю, значно менш поширеним та суттєво дорожчим мінералом, ніж залізо.

Компанія Tesla планує розширити використання більш дешевих батарей на основі заліза, встановлюючи їх на електровантажівках та майбутній дешевшій версії легкового автомобіля. Про це йдеться у документі, оприлюдненому Tesla цього тижня, пише Reuters.

Зазначається, що більшість автомобілів Tesla зараз використовують батареї на основі нікелю, значно менш поширеним та суттєво дорожчим мінералом, ніж залізо.

Засновник компанії Ілон Маск та інші прихильники літій-залізо-фосфатних акумуляторів (ЛЗФ) вказують на поширеність та низьку ціну заліза, як на ключові фактори, які переважають недоліки, що перешкоджають ширшому застосуванню цих акумуляторів у світі. Вони більші і важчі і зазвичай здатні утримати менше енергії, ніж батареї на основі нікелю, що скорочує запас ходу.

У документі без уточнення термінів зазначається, що Tesla використовуватиме саме ЛЗФ акумулятори у напівлегких вантажівках, а також машинах середнього розміру та майбутніх моделях 3 та Y. Зараз ці моделі продаються у США з батареями на основі нікелю.

Як пише видання, на ринку літій-залізо-фосфатних акумуляторів домінує Китай, що суттєво ускладнює перспективу побудови на території США заводу з виробництва таких батарей, враховуючи напругу, що діє в китайсько-американських відносинах.

Нагадаємо, електрокар Tesla Model 3 оснастили величезними колесами від диліжанса. Це зробили блогери для експерименту.

Як повідомлялося, Тesla рекордно збільшила постачання електромобілів у першому кварталі 2023 року.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net