Стало відомо, як зупинка газових родовищ впливає на доходи бюджету

До кінця 2023 року втрати бюджету зростуть до 1,3 млрд гривень, а енергосистема недоотримає 135 млн кубометрів газу.

Після зупинки видобутку на Васищівському та Остоверхівському газових родовищах на Харківщині бюджети різних рівнів вже втратили близько 110 млн гривень, а українська енергетика – 12,4 млн кубометрів газу. Кожний день ці збитки збільшуються на 5 млн гривень, повідомила інвестгрупа Смарт-Холдинг.

Вказано, що видобуток вуглеводнів припинений через зупинку спецдозволів для компаній Smart Energy, що входить до структури групи.

У разі продовження простою родовищ, до кінця 2023 року втрати бюджету зростуть до 1,3 млрд грн, а енергосистема недоотримає 135 млн кубометрів газу.

Також у холдингу попереджають про можливість зростання соціальної напруги на Харківщині. Без роботи у прифронтовому регіоні ризикують залишитись 150 людей. Без замовлень залишасться і сервісні підприємства. Smart Energy втратить можливість підтримувати місцеві громади та Збройні Сили, на що лише компанією Укргазвидобуток минулоріч було направлено 19,2 млн грн.

«Для країни, яка перебуває у стані війни, вкрай важливим є наповнення бюджету, адже ці витрати у тому числі йдуть й на забезпечення нашої обороноздатності. Тому для нас незрозуміло, чому державні органи не враховують ті ризики і втрати, які держава безпосередньо понесене внаслідок зупинки спецдозволів і припинення діяльності працюючого бізнесу», – зазначив в.о. генерального директора групи Smart Energy Олексій Заєць.

Відновити попередню продуктивність газових свердловин через тривалий простій буде неможливо, наголошують у Смарт-Холдингу. До того ж існують ризики повної втрати можливості видобутку всіх виявлених запасів газу та конденсату.

Раніше у Смарт-Холдингу заявили про вимушені звільнення працівників. Мова йде про долю 3000 українців і мільйони гривень податків для держави.

Нагадаємо, 4 травня СБУ повідомила, що в Україні арештовано активи колишнього народного депутата Вадима Новинського загальною вартістю понад 10,5 млрд гривень. Серед арештованого майна – елітний готельний комплекс у центрі Києва, морський торговий порт Очаків, приміщення агрохолдингу і торговельні центри в різних регіонах України.

Як відомо, у грудні 2022 року президент Володимир Зеленський запровадив санкції проти Новинського та діячів УПЦ МП.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net