Портовики просять Зеленського розширити зерновий коридор на металургію

Розблокування експорту металопродукції по морю допоможе зберегти роботу підприємств і додасть надходжень валюти у країну.

 
Директори морських портів звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом поширити дію зернового коридору на металопродукцію. Зі зверненням виступили порти Південний, ТІС-Вугілля та ТІС-Руда.
 
«Зараз для функціонування портів і підтримки економіки необхідно розширити список експорту продукції та забезпечити експорт вантажів ГМК, адже до війни ця продукція забезпечувала більш як 50% перевалки вантажів», – йдеться у листі, який написано морською дирекцією.
 
Портовики нагадали, що відсутність можливості експортувати продукцію по морю призвела до кризи у ГМК, металургійні підприємства вимушено скоротили роботу, низка ГЗК зупинилася.
 
Врятувати підприємства від закриття, а людей від втрати роботи допоможе відновлення експорту металопродукції морським шляхом. Крім того, це забезпечить надходження валюти в Україну.
 
«Розблокування портів для експорту вантажів ГМК підтримає функціонування портів і терміналів, забезпечить роботою тисячі працівників і збільшить валютні надходження в Україну. Тільки одне судно із залізною рудою забезпечує $14 млн експортної виручки. А Україна здатна відвантажувати до 200 таких суден на рік! Таким чином, експорт вантажів ГМК створить передумови для зміцнення гривні. Крім того, лише портові термінали, які робили перевалку руди, сплатили близько 1,3 млрд податків», — сказано у листі.
 
За оцінкою експертів, місячний обсяг експорту української сталі впав на 77% через блокаду чорноморських портів.
 
Представники галузі звернулися до керівництва країни із закликом розробити програму держпідтримки і стимулювання для металургів, а також розблокувати роботу портів.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net