Польща та Норвегія підписали контракт про постачання газу на 10 років

Обсяги поставок за довгостроковою угодою дорівнюють приблизно 15% середнього річного споживання газу в Польщі.

 

Польська державна компанія PGNiG підписала 10-річний контракт на імпорт норвезького газу із групою Equinor. Про це повідомляється на сайтах компаній у п’ятницю, 23 вересня.
 
Договір передбачає постачання 2,4 млрд кубометрів газу на рік через новий трубопровід Baltic Pipe, відкриття якого заплановане вже наступного тижня – 27 вересня.
 
Термін дії контракту – з 1 січня 2023 року до 1 січня 2033 року.
 
Обсяги поставок за новою довгостроковою угодою дорівнюють приблизно 15% середнього річного споживання газу в Польщі.
 
Baltic Pipe почне працювати з 1 жовтня, а його вихід на повну потужність з максимальною пропускною спроможністю 10 млрд кубометрів на рік очікується з 1 січня 2023 року.
 
PGNiG зарезервувала для себе близько 8 млрд. куб. м. Частина цих обсягів компанія забезпечить власним видобуванням у Норвегії, який зараз становить 3 млрд куб. м, а в перспективі має збільшитися до 4 млрд куб. м на рік.
 
Решту пропускної спроможності заповнюватимуть газом від інших постачальників, Equinor – найбільший із них.
 
Нагадаємо, Польща більше не купуватиме газ у Росії. Контракт із Газпромом спливає у грудні 2022 року. Польща готувалася до цього шість років, запевнила влада країни.
 
Також повідомлялося, що з 27 квітня Газпром достроково зупинив постачання газу до Польщі через відмову платити за газ у рублях.
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net