Польща позбавила Газпром управління частиною газопроводу Ямал–Європа

Польська влада вирішила забезпечити безпеку критичної інфраструктури на території країни.

 
Влада Польщі перевела частку російського Газпрому у компанії EuRoPol GAZ, яка володіє польською ділянкою газопроводу Ямал–Європа, під примусове управління. Про це у понеділок, 14 листопада, повідомило міністерство розвитку і технологій Польщі.
 
 

 
«У компанії Газпром, внесеній до санкційного списку, сьогодні за рішенням міністра розвитку і технологій Вальдемара Буди була створена тимчасова примусова адміністрація. Вона охоплює всі частки Газпрому у компанії EuRoPol GAZ. Таким чином, буде забезпечена безпека критичної інфраструктури», – йдеться у повідомленні.
 
Міністр Буда заявив, що встановлення примусової адміністрації необхідне для належного функціонування EuRoPol GAZ, у тому числі щоб уникнути паралічу прийняття рішень у цій компанії та забезпечити безпеку критичної інфраструктури, призначеної для транспортування газу.
 
«Це рішення послужить підвищенню енергетичної та економічної безпеки Польщі, особливо зараз, коли ми маємо справу з агресією Росії в Україні і діями Путіна, спрямованими на дестабілізацію ситуації у Європі», – додав польський міністр.
 
Компанія EuRoPol GAZ – спільне підприємство Газпрому і польської PGNiG, яке є власником польської ділянки газопроводу Ямал–Європа. Оператором цієї ділянки труби, як і всієї газотранспортної системи Польщі, є польська компанія Gaz-System.
 
Як відомо, трубопровід Ямал–Європа може транспортувати до 33 млрд кубометрів газу з родовищ російського півострова Ямал і Західного Сибіру через Білорусь і Польщу до Німеччини. У квітні Газпром повністю припинив постачання газу по цьому газопроводу у квітні.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net