Німеччина оштрафувала Telegram на 5 млн євро

Месенджер звинувачують у порушенні проти обов’язку надати законні шляхи оповіщення про протизаконний зміст, а також проти обов’язку призначити уповноваженого всередині країни.

 
Федеральне відомство юстиції ФРН (BfJ) наклало на месенджер Telegram штраф на загальну суму 5,1 млн євро за передбачувані порушення у 2021 та 2022 роках закону про покращення правозастосування у соціальних мережах (NetzDG). Про це повідомляється на сайті відомства у понеділок, 17 жовтня.
 

 
«Telegram FZ-LLC як провайдеру соціальної мережі Telegram ставлять у провину порушення проти обов’язку надати законні шляхи оповіщення, а також проти обов’язку призначити уповноваженого всередині країни», — йдеться у заяві.
 
NetzDG регулює процес розгляду скарг із боку користувачів соцмереж. Зокрема, він передбачає необхідність створення механізму щодо розгляду звернень з їхнього боку та зобов’язує провайдера мати в Німеччині представника, який був би уповноважений приймати та вручати документацію.
 
При цьому зазначено, що штрафи ще не є остаточними. Telegram може звернутися до BfJ. Але якщо цього не станеться, відомство направить відповідні файли через прокуратуру до компетентного окружного суду в Бонні для ухвалення судового рішення.
 
Раніше ЗМІ дізналися про позови проти Google на 25 млрд євро в Європі. Американську корпорацію звинувачують у зловживанні на ринку рекламних технологій, пов’язаних з координацією продажу реклами онлайн.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net