Нафтогаз зазнав збитків на 57 млрд гривень

У компанії планують отримати чистий прибуток у розмірі майже 92 млрд. гривень за підсумками 2022 року.

 
НАК Нафтогаз України у січні — червні 2022 року збільшив чистий збиток у 34,6 разу – на 35,509 млрд. гривень – порівняно з аналогічним періодом 2021 року – до 57,159 млрд. гривень. Про це повідомила прес-служба компанії у четвер, 3 листопада.
 

 
Водночас у другому кварталі 2022 року Нафтогаз отримав чистий прибуток у розмірі 0,42 млрд. гривень. У першому кварталі цього року збитки становили 57,579 млрд гривень.
 
Вказано, що основними чинниками формування збитку у першому кварталі стали додаткові відрахування до резерву сумнівної заборгованості, пов’язані зі зниженням оцінки платоспроможності контрагентів компанії внаслідок початку повномасштабної війни.
 
Крім того, на збитки вплинула негативна різниця між закупівельною вартістю газу, що імпортується, і ціною його реалізації відповідно до покладених на компанію державою спеціальних обов’язків (ПСО).
 
Також фактором збитковості компанії у січні-березні було руйнування її активів внаслідок обстрілів з боку Росії.
 
«Вже починаючи з квітня, незважаючи на активні бойові дії, компанія змогла адаптуватися до нових умов та забезпечила прибуток 420 млн гривень у другому кварталі 2022 року. Цього вдалося досягти, зокрема, через скорочення витрат та законодавче врегулювання проблеми компенсації за покладені державою на компанію спеціальні обов’язки», – йдеться у повідомленні.
 
У той же час НАК на підставі затвердженого правлінням консолідованого фінплану на 2022 рік очікує на прибуток у розмірі 91,8 млрд гривень завдяки отриманню компенсації за різницю в тарифах підприємствами ТКЕ та операторами газорозподільних мереж, за рахунок якої через держбюджет НАК отримає свою компенсацію за ПЗГ.
 
Нагадаємо, за підсумками 2021 року чистий прибуток Нафтогазу склав 12,023 млрд. гривень проти чистого збитку 19,002 млрд. гривень у 2020-му.
 
А сьогодні звільнений голова Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що компанії вдалося переламати негативні тенденції та знову стати прибутковою.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net