Нафтогаз отримав 12 млрд гривень прибутку за рік

Компанія перевиконала затверджений урядом фінансовий план, а також збільшила платежі до державного бюджету.

Чистий прибуток групи Нафтогаз за підсумками 2021 року склав 12 млрд гривень. Про це свідчить консолідований фінансовий звіт, затверджений Правлінням, повідомила напередодні прес-служба компанії.

«Державні компанії за нормальних умов мають бути прибутковими. Враховуючи масштаб Нафтогазу, такий прибуток не є надлишковим через інвестований капітал та його вартість. При цьому дані свідчать, що Нафтогаз був би прибутковим у 2021 році і без транзиту газу», — заявив голова правління НАК Юрій Вітренко і додав, що у 2019 році Нафтогаз отримав рекордний прибуток, але цього результату було досягнуто саме за рахунок транзиту.

За його словами, минулого року не всі сегменти діяльності були прибутковими. Зокрема збитковою була діяльність з імпорту, торгівлі та постачання газу. Також збитковою була діяльність із зберігання газу.

«Збиток у 2020 році був ненормальним явищем з огляду на те, що це був мирний рік. Ми це виправили», — додав Вітренко.

Також наголошується, що у 2021 році Нафтогаз значно перевиконав затверджений урядом фінансовий план, а також збільшив платежі до державного бюджету.

Нагадаємо, за підсумками 2020 року Нафтогаз отримав збиток 19 млрд гривень проти прибутку в 2,6 млрд гривень роком раніше. Незадовільний річний звіт спричинив звільнення голови НАК Андрія Коболєва. Також у відставку подала вся наглядова рада компанії.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net