Метінвест назвав дії РФ у Маріуполі піратством

Окупанти намагаються вивезти з порту Маріуполя вкрадену металопродукцію компанії Метінвест.
Компанія Метінвест заявила про піратські дії російських окупантів, які вивозять металопродукцію із захоплених підприємств і порту Маріуполя. Про це йдеться в заяві компанії в п’ятницю, 27 травня.
«На день початку війни в порту Маріуполя була металургійна продукція, яку виробляють на підприємствах групи Метінвест – металургійних комбінатах Азовсталь і ММК ім. Ілліча. Зазначена металургійна продукція має бути експортована покупцям з різних країн, включаючи Іспанію, Італію, Бельгію, Грецію, Португалію та Туреччину», – сказано в повідомленні.
Відзначається, що на момент вторгнення в акваторії порту було зафіксовано кілька комерційних суден: Smarta (Ліберія), Azov Concord (Мальта), Azburg (Домініка), Tzarevna (Мальта), Blue Star I (Панама) і Lady Augusta (Ямайка), на які вже було завантажено 28 тисяч тонн металопродукції.
У компанії вважають, що окупанти за допомогою цих суден можуть вивозити вкрадену металопродукцію Метінвесту в порти в Ростові, Таганрозі, Новоросійську, Туапсі й окупованого Севастополя «з метою подальшого незаконного продажу вкраденої продукції в країни Африки і так підтримують санкційну політику щодо РФ».
Зазначається, що, за міжнародним правом і законодавством України, дії представників країни-агресора мають усі ознаки піратства і порушення законів і звичаїв війни у вигляді мародерства, які є тяжкими міжнародними злочинами.
Метінвест має намір докласти всіх можливих законних зусиль задля притягнення всіх винних і їхніх спільників до юридичної відповідальності.
Раніше бізнесмен Рінат Ахметов запевнив, що Азовсталь і ММК ім. Ілліча відновлять після деокупації, на Росію підприємства не працюватимуть.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Читайте Korrespondent.net в Google News
Війна Росії з Україною
СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн
Апеляційний суд Фіджі дозволив конфіскувати суперяхту Amadea
СюжетЛисичанськ під вогнем: що несе «русский мир» на Луганщину
Сюжет«Перевиховання» й повернення у 1990-ті: що коїться на окупованому Запоріжжі
СюжетУкраїнський фільм Бачення метелика в Каннах: розповідь про травми війни
Источник: korrespondent.net