Газпром продовжує знижувати український транзит газу

До вторгнення Росії в Україну Газпром бронював значно менші обсяги ГТС України, а потім максимально збільшив, але у травні знову різко знизив.

 

У січні-квітні Газпром скоротив транзит газу через Україну на 35,7% — до 9 млрд кубометрів. Про це розповів голова Оператора газотранспортної системи Сергій Макогон у інтерв’ю Укрінформу.

«Якщо порівнювати з обсягами транзиту за перші чотири місяці 2021 року, то в аналогічних місяцях 2022 року вони знизилися з 14 млрд кубометрів до приблизно 9 млрд кубометрів, хоча транзитні потужності ГТС України не зменшувались», — сказав він.

Макогон уточнив, що з початку року до 23 лютого Газпром не використав значної частини заброньованих потужностей. Натомість компанія максимально наростила транзит одразу після вторгнення РФ в Україну. До кінця березня заброньовані потужності практично використовувалися повністю, але з квітня обсяги знову впали — зі 109 млн кубометрів на добу до 45-55 млн.

З 11 травня Газпром зупинив транспортування газу через точку з’єднання Сохрановка через українське попередження про несанкціоновані відбори газу окупантами.

«Як альтернативу ми запропонували перевести транзит на точку Суджа, як це було в 2020 році. Проте Газпром без готівки, тому що для переведення є всі технічні можливості, ігнорує цю пропозицію і не використовує в повному обсязі навіть заброньовані потужності Суджі (77 млн кубометрів)», — розповів Макогон.

Крім того, він розповів, що Газпром не сплатив кошти за транзит газу за червень у повному обсязі, що порушує умови принципу «качай або плати». «Сьогодні Газпром очевидно платить менше, ніж винен за контрактом, без жодних на те юридичних підстав», — додав Макогон.

Через порушення цього правила Нафтогаз розпочав передарбітражну процедуру проти Газпрому у справі на 12 млрд доларів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Україна-Росія: газове питання

СюжетТранзит із присмаком корупції. Слабкі місця газової угоди

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і «пакетне» рішення РФ — DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: «Північний потік-2» робить ФРН залежною від Росії

Источник: korrespondent.net