Газпром оголосив про припинення постачання газу до Польщі та Болгарії

Польща та Болгарія не отримуватимуть російський газ, доки не погодяться платити в рублях, попередив Газпром експорт.

Російський газовий монополіст Газпром повністю призупинив постачання газу компаніям Булгаргаз (Болгарія) та PGNiG (Польща) у зв’язку з несплатою в рублях. Про це повідомила прес-служба концерну вранці у середу, 27 квітня.

«Станом на кінець робочого дня 26 квітня Газпром експорт не отримав платежі за постачання газу у квітні від цих компаній Булгаргаз (Болгарія) та PGNiG (Польща) у рублях, відповідно до указу президента РФ №172 від 31.03.2022 р. Платежі за газ, що постачається з 1 квітня, мають здійснюватися в рублях з використанням нових реквізитів, про що контрагенти були вчасно поінформовані», — йдеться у заяві.

У зв’язку з цим Газпром експорт повідомив обидві компанії про зупинення постачання газу, починаючи з 27 квітня і до моменту здійснення оплати відповідно до порядку, встановленого указом президента РФ.

«Болгарія та Польща є транзитними державами. У разі несанкціонованого відбору російського газу з транзитних обсягів до третіх країн, постачання для транзиту буде скорочено на цей обсяг», — не забув попередити Газпром.

Нагадаємо, вже цього року Газпром може втратити близько третини експорту газу до Європи. На частку Росії припадає близько 40% європейських постачань газу, але через вторгнення в Україну країни ЄС активно скорочують його закупівлі.

Також повідомлялося, що Азербайджан збільшив постачання газу до Європи на 60%. За підсумками поточного року зростання постачання азербайджанського газу до Європи очікується на рівні 18%.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net