Газпром оголосив форс-мажор із постачанням – Reuters

Така заява Газпрому, ймовірно, призведе до ескалації напруженості між Європою та Росією, попереджає агентство.

 
Російський газовий монополіст Газпром оголосив про форс-мажорні обставини щодо постачання газу в Європу як мінімум одному великому споживачу. Про це повідомляє Reuters із посиланням на лист концерну у понеділок, 18 липня.
 
Так ще 14 липня Газпром повідомив одержувачу газу, що не може виконати зобов’язань із постачання з огляду на «надзвичайні обставини», які від нього нібито не залежать. Водночас компанія не уточнює, якими є ці обставини.
 
За даними джерела Reuters, йдеться про постачання по газопроводу Північний потік – основному маршруту постачання в Німеччину. Посилання на «форс-мажорні» обставини використовується, коли компанія не може виконувати своїх зобов’язань із незалежних від неї причин.
 
Така заява Газпрому, ймовірно, призведе до ескалації напруженості між Європою та Росією, попереджає агентство.
 
Нагадаємо, за підсумками 2022 року частка газу РФ у Європі може стати мінімальною за 20 років. Росія зможе задовольнити потреби ЄС у газі тільки на 20%, вважають експерти.
 
Також повідомлялося, що Газпром скоротив експорт майже на третину. За п’ять із половиною місяців Росія експортувала менш ніж 65 млрд кубометрів газу.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net