Associated Press оцінило ситуацію на Запоріжсталі під час війни

Металургійний гігант не може повернутися до нормального рівня виробництва через перебої з електроенергією, пошкодження інфраструктури та блокаду портів у Чорному морі.

 
Заблоковані морські порти не дають змоги промисловим підприємствам України відновити виробництво. Вони змушені були скоротити географію своїх клієнтів. Про це повідомляє агентство Associated Press після відвідин заводу Запоріжсталь групи Метінвест у Запоріжжі.
 

 
«До війни металургія була опорою економіки і займала третину експорту України. Але цю тенденцію зруйнували російські війська, які взяли під контроль промислові центри в Донецькій та Луганській області. Через війну завод працює не на повну потужність, третина з понад 10 тисяч працівників простоює», – йдеться у статті.
 
Вказано, що повернутися до нормального рівня виробництва Запоріжсталі, як і багатьом промисловим підприємствам в Україні, заважають перебої з електроенергією внаслідок російських ракетних атак, пошкодження інфраструктури та блокада портів у Чорному морі.
 
«Саме блокада є однією з найбільших проблем для Запоріжсталі, робота якої переривалася лише двічі за її майже 90-річну історію – під час Другої світової війни та невдовзі після вторгнення Росії в Україну. Замість кораблів замовлення перевозяться, переважно, залізницею, що підвищує вартість не лише транспортування, а й виробництва та сировини», – пояснює агентство.
 
Так, до війни завод міг зібрати партію сталевих заготовок, які використовують, наприклад, для холодильників і доставити їх покупцям за місяць чи два. Але через блокаду портів усе змінилося.
 
«Наразі доставка може зайняти три місяці і більше. Не кожен клієнт готовий до таких ризиків. Тому ми були змушені скоротити географію наших клієнтів», — розповів гендиректор Запоріжсталі Роман Слободянюк.
 
Раніше Запоріжсталь працював із замовниками майже у 60 країнах, зараз їх поменшало вдвічі. Війна вплинула на здатність комбінату виконувати замовлення для багатьох африканських країн та більшості країн Близького Сходу. Адже до війни, приблизно, 90% металургійної продукції експортувалося морем, бо це було набагато дешевше.
 
«Наразі комбінат орієнтується на найближчі європейські країни та ринок США, куди можна доставляти продукцію через морські порти Польщі. Водночас, український KSE Institute підрахував, що збитки українського бізнесу в результаті війни становлять $13 млрд. У 2022 році обсяг виробництва скоротився, приблизно, на третину, а цього року Міністерство економіки прогнозує зростання всього на 1%. За словами пана Риженкова (Юрій Риженков, генеральний директор Метінвест, – ред.), відновлення ланцюжків поставок, насамперед розблокування чорноморських портів, пожвавить компанію», – резюмує агентство.
 
Раніше в Метінвесті заявили, що Росія продовжує імпортувати метал в обхід санкцій. Країна-агресор використовує лазівки у санкціях і відбирає частки ринку у європейських виробників.
 
Також днями було оприлюднено дослідження, згідно з яким розблокування портів дасть Україні 10% ВВП. При цьому поки що Україна втратила понад 60% товарообігу через блокування портів, Росія зуміла його наростити за підсумками 2022 року.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net