Ахметов готує арбітраж проти Росії за захоплені активи на Донбасі

Стягнуті із Росії гроші у майбутньому будуть спрямовані на фінансування відновлення України.

Бізнесмен Рінат Ахметов ініціює черговий арбітраж проти Росії за захоплені активи у Донецькій та Луганській областях для фінансування майбутнього відновлення України. Про це повідомляє прес-служба SCM у вівторок, 11 квітня.

Вказано, що цей суд стосуватиметься активів Ахметова на сході України, які були експропрійовані під керівництвом чи контролем Росії у 2014-2017 роках.

Ідеться про десятки підприємств видобувного, металургійного, енергетичного секторів, а також об’єкти нерухомості, зокрема Донбас Арену, в будівництво якої було вкладено понад $400 млн.

«Росія має понести покарання за свої злочини проти України та українців, відлік яких ведеться з 2014 року. Тому я подаю позов на повне відшкодування країною-агресором усіх заподіяних нам з 2014 року збитків на незаконно окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Справедливість має бути відновлена, і агресор повинен понести як фінансове, так і кримінальне покарання. Відшкодовані кошти я вкладатиму у відновлення та будівництво нових підприємств, створення робочих місць та зростання економіки України», — прокоментував своє рішення Рінат Ахметов.

Нагадаємо, в 2018 році вже подався позов щодо активів ДТЕК Ахметова в анексованому Криму, а в 2022 році було подано позов проти Росії до ЄСПЛ.

Раніше Ахметов заявляв, що внаслідок нападу Росії на Україну підприємства SCM втратили активи приблизно на 20 млрд доларів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net