У Мінфіні пояснили затримки з фіндопомогою Заходу

Спочатку західні країни взагалі не планували давати Україні ці гроші. Уряди країн-партнерів ухвалювали ці рішення «з коліс».

 
Цього року Україна отримувала нерівномірно фінансову допомогу від західних союзників, бо ніхто з них не планував війни. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю для РБК-Україна, оприлюдненому в середу, 28 грудня.
 

 
Він нагадав, що цього року Україна вже отримала 31 млрд. доларів у вигляді кредитів і грантів для підтримки бюджету. Щомісячний дефіцит коштів був на рівні 4-5 млрд. доларів.
 
«Те, що нам дали 31 млрд доларів у 2022 році – це не манна небесна, яка чомусь впала на Україну, а ми тут щасливі втішаємось», – розповів Марченко.
 
Причиною того, що кошти надходили нерівномірно, було те, що західні країни спочатку не планували надавати Україні ці кредити та гранти. Уряди країн-партнерів ухвалювали ці рішення «з коліс».
 
«Вони змінювали власні бюджети та знаходили рішення всередині бюджетних періодів – це дорого коштує», – пояснив Марченко.
 
Він додав, що у бюджетах цих країн коштів на військову кампанію не було, бо вони не планували війни.
 
«Це було б дивно, якби хтось заклав кошти вперед, навіть прогнозуючи військову кампанію. Тому що старт військової кампанії – це чиєсь конкретне одноосібне політичне рішення», – наголосив глава Мінфіну.
 
Раніше Марченко заявив, що в Україні витрати на оборону зросли у шість разів. При цьому країна вже готова до військової кампанії протягом 2023 року.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net