НБУ змінив деякі валютні обмеження

Центробанк повертає заборону на Р2Р-перекази за гривневими картками українських банків на картки іноземних банків.

 
Національний банк удвічі збільшив щомісячний ліміт на купівлю громадянами безготівкової валюти з подальшим розміщенням на безвідкличний депозит від трьох місяців – з 50 тисяч гривень до 100 тисяч. Про це повідомляє Національний банк у п’ятницю, 30 вересня.
 

 
«Такі зміни дозволять додатково переорієнтувати попит населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками здійснюються за курсом, ближчим до офіційного, ніж з продажу готівкової, зручнішою та безпечнішою», – йдеться у повідомленні.
 
Також НБУ з 5 жовтня повертає заборону на Р2Р-перекази за гривневими платіжними картками українських банків на картки іноземних банків.
 
«Після більш як семи місяців воєнного стану роль такого інструменту для підтримки громадян за кордоном зменшується, водночас ризики його використання, щоб обійти обмеження на купівлю валюти, збільшуються», — сказано в повідомленні.
 
Нацбанк нагадав, що дозволив Р2Р-перекази за кордон із гривневих платіжних карток у квітні на суму до 100 тисяч гривень на місяць, що дозволило українцям підтримати своїх близьких-біженців. З 21 липня ліміт було знижено до 30 тисяч гривень на місяць.
 
НБУ зазначає, що українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також сплати аліментів.
 
Крім того, центробанк дозволив з 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює прийом коштів.
 
Громадяни також можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта.
 
Нагадаємо, НБУ встановив нові ліміти на розрахунки гривневими платіжними картками за кордоном із 21 липня.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net