Нацбанк посилив нагляд за фінансовим ринком

Зміни є черговим кроком відповідно до міжнародних стандартів банківського нагляду, відзначив регулятор.

Національний банк України для посилення нагляду за фінансовим ринком змінив організаційну структуру згідно з умовами меморандуму з МВФ. Про це повідомляється на сайті регулятора у п’ятницю, 21 квітня.
 
Вказано, що було вирішено реорганізувати Департамент банківського нагляду та утворити у структурі НБУ:
 

  • Департамент інтегрованого нагляду над банками;
  • Відділ моніторингу пов’язаних із банками осіб.

 
«Такі зміни є черговим кроком відповідно до міжнародних стандартів банківського нагляду (Основних Базельських принципів ефективного банківського нагляду). Вони враховують результати спільної роботи НБУ та експертів МВФ щодо стратегічного планування функцій банківського нагляду», – йдеться у повідомленні.
 
Департамент інтегрованого нагляду за банками матиме розширені повноваження та межі відповідальності. Він не лише продовжуватиме виконувати всі функції Департаменту банківського нагляду, а й виконуватиме окремі функції нагляду за надавачами платіжних послуг з метою забезпечення виконання ними вимог Закону України Про платіжні послуги.
 
Відділ моніторингу пов’язаних з банками осіб виконуватиме функції з:
 

  • виявлення під час здійснення банківського нагляду ознак зв’язаності осіб з банками;
  • підготовки пропозицій щодо визначення осіб, зв’язаних з банками, для розгляду Комітетом з нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайту платіжної інфраструктури;
  • здійснення контролю за операціями банків із зв’язаними з банком особами.

 
Департамент інтегрованого нагляду за банками та Відділ моніторингу пов’язаних із банками осіб входять до вертикалі підпорядкування Пруденційний нагляд, загальне керівництво якого здійснює заступник голови НБУ Дмитро Олійник.
 
Раніше у п’ятницю повідомлялося, що НБУ полегшив обмеження на готівковому валютному ринку та низку адміністративних обмежень.
 
Акціонери Сенс Банку позбавлені права голосу – НБУ

 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net