Інфляція сповільнюється швидше прогнозів — НБУ

Це обумовлено достатньою пропозицією продовольства та пального, кращою ситуацією в енергетичній сфері.

Інфляція в Україні почала сповільнюватися раніше і швидше за прогнозовану. Національний банк може покращити прогноз зростання споживчих цін Україні у 2023 році. Про це в інтерв’ю 24 каналу розповів заступник голови НБУ Юрій Гелетій.
 
На цей час центробанк очікує на інфляцію у 18,7%. «У квітні ми, ймовірно, покращимо свій прогноз щодо інфляційного розвитку… Ситуація обнадійлива», – сказав він.
 
Споживча інфляція почала сповільнюватися раніше і швидше за прогнозовану. У січні вона знизилася до 26%, у лютому – 24,9% та у березні – 21,3%.
 
Заступник голови Нацбанку зазначив, що така тенденція зумовлена насамперед достатньою пропозицією продовольства та пального, кращою ситуацією в енергетичній сфері та покращенням ситуації на готівковому валютному ринку.
 
«Безумовно, важливою умовою є припинення емісійного фінансування дефіциту бюджету з початку цього року. Вплинули також слабкий споживчий попит та мораторій на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги», – додав Гелетій.
 
У НБУ очікують, що інфляція продовжить знижуватись до кінця року. Цьому сприятиме стабілізація ситуації в енергосистемі, сприятлива ситуація на валютному ринку та зниження світового інфляційного тиску.
 
Нагадаємо, індекс споживчих настроїв в Україні у лютому зріс на 2,7 пунктів і склав 86,5 пунктів. Крім того, зросли індекси доцільності робити великі закупівлі, очікуваних змін матеріального становища та очікуваного розвитку економіки.
 
ВВП України може підрости більше, ніж прогнозувалося
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net