Федерація транспорту: Підвищення тарифу Укренерго можна уникнути

Укренерго разом із тарифами на диспетчеризацію електроенергії планує підвищити тарифи і на її передачу.

 
Укренерго може відмовитися від планів підвищення тарифу на передачу електроенергії з 346 до 398 грн/МВт.год, провівши перерахунок завищених витрат компанії. Про це йдеться у листі Федерації роботодавців транспорту України голові НКРЕК Костянтину Ущаповському.
 
У ФРТП оцінили можливі втрати галузі від підвищення тарифів Укренерго.
 
«Фахівці підприємств, що входять до складу ФРТУ, уважно проаналізували ситуацію щодо передбачуваного зростання тарифу на передачу електроенергії та дійшли висновку, що в сучасних реаліях таке підвищення руйнівне для галузі, адже витрати галузі зростуть на +700 млн грн на рік», — сказано в листі.
 
У Федерації зазначають, що в умовах війни та кризи будь-яке зростання тарифу Укренерго призведе до негативних наслідків, а попит на електроенергію скорочуватиметься, що призведе до падіння доходів компанії.
 
При цьому підвищення тарифу можна уникнути, якщо Укренерго проведе перерахунок частини завищених видатків, вважають у ФРТУ.
 
«Основною причиною зростання тарифу є очікування зростання вартості електроенергії внаслідок підняття граничних цін РДН до 3/6 тис. грн. – з 8,3 до 15,8 млрд. грн. (+89%). При цьому це рішення досі не прийнято, отже, його не можна враховувати в калькуляції тарифу, до того ж, за експертними розрахунками, підвищення price cap’ів не дасть зростання цін на е/е більше 15-30% (протягом року) на передачу електроенергії має залишатися на поточному рівні 345,64 грн/МВт.год», — зазначили у Федерації.
 
Нагадаємо, раніше металурги закликали не підвищувати тарифи Укренерго на диспетчеризацію електроенергії на 273%, з 62 до 232 грн/МВт.ч.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net