Доходи українців перевищили рівень 2021 року — НБУ

Причина таких показників – зростання виплат військовим та стабільний дохід працівників держсектору, пояснив Нацбанк.

 
Різке зростання виплат військовослужбовцям та стабільні доходи працівників держсектору, сукупні номінальні доходи населення впливають на загальні показники доходу українців. Зокрема, вони перевищують рівень доходів минулого року. Про це йдеться у Звіті про фінансову стабільність, який оприлюднив Нацбанк України (НБУ).
 
Доходи працівників приватного сектора з початку війни різко скоротилися через вимушені масові звільнення, еміграцію, простої та скорочення заробітної плати, зазначається в документі.
 
Проте втрати цих доходів значною мірою компенсувалися стрімким зростанням доходів військовослужбовців.
 
«Вірогідно, значні виплати військовим дозволили зберегти сукупні реальні доходи населення на рівні попереднього року, незважаючи на прискорення інфляції», — сказано в огляді.
 
Найбільш помітно у другому півріччі збільшувалися обсяги заощаджень в іноземній валюті – як готівкові, так і безготівкові. У липні НБУ послабив валютні обмеження та дозволив населенню купувати іноземну валюту при її розміщенні на терміновому депозиті. Обсяги термінових депозитів в іноземній валюті почали зростати вперше з початку коронакризи.
 
Залишки коштів населення на гривневих рахунках у банках також зростали: збільшилися обсяги поточних рахунків, враховуючи їхню ліквідність і все ще недостатньо привабливу компенсацію за терміновими вкладами, повідомили в НБУ.
 
«Зростання коштів населення у банках практично повністю було обумовлено збільшенням залишків на рахунках військових та одержувачів соціальних виплат», — резюмується в огляді.
 

 
Згідно з прогнозами МВФ, Україні може знадобитися від $39,5 млрд до $57 млрд зовнішнього фінансування у 2023 році.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЯк Росія вивозить дітей із окупованих територій України

СюжетЩо зміниться у міграційній політиці ЄС в 2023 році

У ООН мають розглянути можливість створення трибуналу — Тюрк

СюжетУ небі та на морі: де РФ слабша у війні проти України

Источник: korrespondent.net