Бізнес назвав Укренерго можливість відмовитися від підвищення тарифів

Україна отримає мільярд євро від Євросоюзу на відновлення енергосистеми, що дозволить не підвищувати тарифи Укренерго, впевнений бізнес.

 
Укренерго може відмовитися від підвищення тарифів на свої послуги завдяки фінансовій допомозі Євросоюзу, який планує надати Україні 1 млрд євро на відновлення енергосистеми. На цьому наголосив президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати ICC Ukraine Володимир Щелкунов.
 
Він нагадав, що ЄС надасть Україні мільярд євро та 400 генераторів для відновлення енергосистеми. «І ми думаємо, що це привід для того, щоб переглянути плани Укренерго щодо підвищення тарифу», — зазначив Щелкунов.
 
У Торговій палаті вважають, що влада має шукати кошти у міжнародних партнерів не лише на оборону, а й для підтримки бізнесу, який зараз перебуває у глибокій кризі.
 
«Ми чудово розуміємо титанічні зусилля, що докладаються Укренерго, щоб збалансувати мережу, і потребу в коштах, які необхідні компанії. Водночас слід розуміти, що умови, в яких працює бізнес, – надскладні. Ціла низка промислових підприємств зупинилася не лише через військові дії, а й через економічні умови та підвищення тарифу на користь бізнесу не піде», — пояснює Щелкунов.
 
Тому бізнес закликає владу ретельно проаналізувати, як підвищення тарифів Укренерго вдарить по українській економіці.
 
«Вважаю, що перед ухваленням плану Укренерго щодо підвищення тарифів мають бути проведені слухання з чіткою та прозорою аргументацією. І якщо є можливість знайти інший шлях, щоб не навантажувати зайвий бізнес – такий шлях слід відшукати», – резюмував Щелкунов.
 
Як відомо, Укренерго ініціювала підвищення тарифу на диспетчеризацію електроенергії одразу на 273% з 62 до 232,03 грн/МВт.год, а також на передачу електроенергії на 84% — з 345 до 636,17 грн/МВт-год.
 
Нагадаємо, Укренерго два дні поспіль застосовувало графіки обмеження для промислових та інших споживачів на всій території України.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net