Запаси газу в ПСГ Європи опустилися нижче за 80%

Зараз у сховищах міститься 84,84 млрд. куб. м газу. Це на 20% вище, ніж у середньому на цю дату протягом останніх п’яти років.

 
Запаси газу в підземних сховищах (ПСГ) країн Європи опустилися нижче за 80%, але стабільно залишаються на історичному максимумі для цієї пори року за рахунок сприятливої погоди. Про це свідчать дані асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE) у понеділок, 23 січня.
 

 
Так, відбір газу з ПСГ 21 січня становив 588 млн куб. м (мінімальний показник для цього дня з 2018 року), тоді як закачування в них – 25 млн. куб. м.
 
Опалювальний сезон у Європі розпочався 14 листопада, і з цього моменту країни ЄС відібрали зі сховищ 22,87 млрд. куб. м газу. При цьому сумарний відбір газу з ПСГ на 69 день з моменту досягнення максимуму їх заповнення вже на 9,4% нижче від середнього значення на цей день за попередні п’ять років.
 
Зараз ПСГ Європи заповнені на 78,35% (на 20,1% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п’ять років), у них 84,84 млрд куб. м газу.
 
Раніше повідомлялося, що глава правлячого режиму Росії Володимир Путін залишився без одного з головних «козирів» через теплу зиму в Європі. Він втратив передбачуваний важіль тиску у війні проти України.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net