Залізорудні комбінати звернулися до Зеленського щодо експорту морем — ЗМІ

Через блокаду українських портів для експорту металу та проблем із логістикою галузь ГМК працює на 15-20% потужностей.

 
Дев’ять залізорудних комбінатів України звернулися до президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із закликом посприяти з розблокуванням експорту металу через порти, пише Обозреватель у вівторок, 13 вересня.
 
Очікується, що це дозволить підприємствам відновити виробництво та дасть бюджету не менше 5 млрд грн у вигляді податкових надходжень, а також $600 мільйонів валютних надходжень, що допоможе стабілізувати курс гривні.
 
Промисловці нагадують, що гірничо-металургійні підприємства перебувають у тяжкій кризі за всю історію України.
 
«Ключовими причинами є обмеження для збуту залізорудної продукції через блокаду українських морських портів та недостатня пропускна спроможність на західних прикордонних переходах. Тому виробництво сталі в Україні впало на 85%, а український метал стає неконкурентоспроможним на світовому ринку», — йдеться у листі.
 
Це викликано зростанням логістичних витрат у 4-6 разів через стрімку індексацію залізничного тарифу в Україні (з середини 21 року тариф для руди зріс на 141%), і через додаткові витрати на перевезення продукції до портів ЄС.
 
У той же час, ціни на залізорудну продукцію впали на третину.
 
Через ситуацію, що склалася, деякі ГМК змушені працювати у збиток, а деякі зовсім зупинилися.
 
До війни підприємства ГМК забезпечували 33% загального експорту України (22 млрд дол. у 2021 році) та формували, щонайменше, 10% ВВП України. На підприємствах ГМК України прямо та у суміжних галузях було зайнято понад 530 тисяч осіб, а податкові надходження лише від підприємств галузі у 2021 році становили близько 95 мільярдів гривень.
 
«Збільшення завантаження гірничо-збагачувальних та металургійних комбінатів України до довоєнного рівня можливе лише за рахунок відновлення доступу продукції підприємств ГМК до віддалених ринків збуту, що стане можливим лише після розблокування українських портів для залізорудної продукції та вантажів металургійної галузі (метал, вугілля)», — зазначається у листі.
 
«Також це збереже сотні тисяч робочих місць в Україні, і забезпечить надходження мільярдів гривень податків і зборів до бюджетів та пенсійного фонду: 1,6 мільярда гривень на місяць безпосередньо від ГЗК; 2,4 мільярда гривень на місяць — кумулятивний ефект (металургійне та коксохімічне) виробництво, пов’язані галузі, споживчі податки зайнятих). Також це дозволить уникнути додаткових виплат з безробіття у розмірі 1,5 мільярда гривень на місяць», — підрахували у галузі.
 
Раніше розробити програму держпідтримки та стимулювання для металургів владу закликав голова Укрметалургпрому.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net