Європа за добу подвоїла відбір газу з ПСГ

Наразі рівень запасів газу в європейських ПСГ є максимальним за історію спостережень.

 
Незначне зниження температури повітря у країнах Європи у понеділок призвело до різкого – дворазового зростання відбору газу із підземних сховищ. Про це свідчать дані асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE) у середу, 18 січня.
 
За газову добу 16 січня запаси скоротилися максимально за останні 30 днів – на 0,41% або 459 млн. куб. м (мінімальний показник з 2014 року), тоді як закачування в них – 18 млн. куб. м.
 
Втім, тепла погода у жовтні, листопаді та січні, а також заходи економії призвели до того, що наразі рівень запасів газу в ПСГ є максимальним за історію спостережень. Це посилює впевненість влади ЄС у благополучному проходженні зими.
 
Наразі ПСГ Європи заповнені на 81,07% (на 19,5% вище, ніж у середньому на цю дату за останні 5 років), у них перебуває 87,78 млрд куб. м газу.
 
Європейські термінали з прийому ЗПГ з початку січня працюють із продуктивністю 63% за середнього показника за грудень 67%.
 
Напередодні ціни на газ у Європі впали нижче за 600 доларів за тисячу кубометрів. Це мінімальний рівень із 30 серпня 2021 року.
 
Раніше повідомлялося, що глава правлячого режиму Росії Володимир Путін залишився без одного з головних «козирів» через теплу зиму в Європі. Він втратив передбачуваний важіль тиску у війні проти України.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net