Європа оновила рекорд з відбору газу з ПСГ

Така динаміка пояснюється тим, що температура в більшості європейських країн нині нижча від середніх кліматичних показників.

Відбір газу з підземних сховищ країн Євросоюзу досяг рекордної позначки для середини грудня 800 млн кубометрів на добу. Про це свідчать дані асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE) у четвер, 15 грудня.

Напередодні з європейських ПСГ було відкачано 804 млн куб. м газу. Такий показник вищий за середні багаторічні значення для даного періоду часу майже на 57%.

Опалювальний сезон у Європі розпочався 14 листопада, і з цього моменту країни ЄС відібрали зі сховищ уже 10,55 млрд куб. м газу.

Зараз ПСГ Європи заповнені на 86,59% (на 10,6% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п’ять років), у них 93,69 млрд куб. м газу. Нетто-відбір газу зі сховищ ведуть усі країни ЄС.

При цьому протягом тижня зниження температур в Європі триває. Так, Федеральне мережеве агентство Німеччини у своїх прогнозах орієнтується на те, що температура цього тижня виявиться на 3,18 градуса нижчою за середнє значення за останні чотири роки.

Водночас Європа трохи знизила надходження зрідженого природного газу (ЗПГ) з терміналів до газотранспортної системи з пікових значень на початку грудня. Потужності регазифікації зрідженого газу та подальшого його закачування до трубопроводів Європи зараз завантажено на 63% від максимуму. Проте закупівля ЗПГ йде за поточними високими цінами. З початку грудня середня ціна газу тримається близько позначки $1510 за тисячу кубів.

Нагадаємо, цієї осені рівень запасів газу в Європі перевищував 95% — це на 9% вище за середній показник за останні п’ять років.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net