Виктор Галасюк: Как не экономить и стать богаче. Лайфхак

Меня уже не первый раз спрашивают, что я думаю о возможности Украины достичь ВВП в $1трлн за счет уменьшения доли государства в экономике.

Далее текст на языке оригинала

В трильйонну економіку України вірю, у рецепт її досягнення через економію бюджетних видатків — ні. Чому так? Тому, що у нас не завеликі бюджетні видатки відносно ВВП, а замала економіка відносно чисельності населення. Це принципово різні речі.

Так саме, як бідного студента «стратегія» економії ніколи не перетворить на мільйонера (тільки поліпшувати навички і заробляти більше), Україна потребує збільшення продуктивністі економіки, а не економії/мінімізації держави. Нам потрібна стратегія не «зменшення держави», а поліпшення економічної спеціалізації (професії) країни! І тут державні видатки (при правильному використанні — локалізації і т.п.) якраз можуть спрацювати в плюс.

Замість експортера сировини і людей Україні треба ставати виробником та інноватором. Тоді трильйонна економіка стане реальністю дуже швидко. Інакше ця ідея може залишитись лише мрією.


Источник: www.obozrevatel.com