В Україні вперше приватизували морський порт

Зараз порт Усть-Дунайськ працює лише на 5% своїх потужностей. Він потребує приватних інвестицій.

 
Морський торговельний порт Усть-Дунайськ на Одещині продали на аукціоні за 201 млн гривень. Це перший випадок приватизації морського порту в Україні, повідомив Фонд державного майна у вівторок, 17 січня.
 

 
«Вартість Усть-Дунайська зросла більш ніж утричі: з 60 млн гривень стартової ціни до 201 млн переможної. За право приватизації порту в торгах суперничали вісім учасників», – йдеться у повідомленні.
 
Глава Фонду держмайна Рустем Умеров заявив, що про Усть-Дунайськ майже всі забули, але він одним із перших відновив роботу після початку повномасштабної війни з Росією.
 
Вказано, що з 1 квітня порт відновив роботу і відтоді перевалив на експорт 153 тис. тонн зерна та 58,3 тис. тонн імпортних споживчих товарів за проектної спроможності 4,1 млн тонн. Фактично сьогодні порт працює лише на 5% своїх потужностей. Він потребує приватних інвестицій.
 
Тепер переможець має 20 робочих днів на сплату вартості лоту після дня завершення аукціону. Тільки після надходження коштів до бюджету підписується договір купівлі-продажу.
 
Нагадаємо, 2022 року Україна в 42 рази збільшила експорт зерна Дунаєм. За 11 місяців поточного року три порти на Дунаї обробили 14,5 млн. тонн різних вантажів. При цьому порт Усть-Дунайськ обробив 662 тис. тонн (1314,7%).
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net