В Україні прискорилася споживча інфляція

Основним чинником ситуації залишається зростання виробничих витрат, додатковим — ефекти від коригування курсу гривні.

В Україні прискорилася споживча інфляція з 23,8% у серпні до 24,4% у вересні у річному вимірі. Про це йдеться у Макроекономічному та монетарному огляді Національного банку, який було опубліковано 5 жовтня.

«Основними факторами посилення інфляційного тиску залишаються наслідки воєнних дій та російської окупації, а також ефекти перенесення від корекції курсу гривні», — наголосив регулятор.

Зазначається, що прискорення інфляції зумовили липнева корекція офіційного курсу гривні, обмежені постачання нових партій товарів, значні логістичні витрати бізнесу, вичерпання запасів та погіршення девальваційних очікувань.

Скріншот: bank.gov.ua

«Швидше дорожчали й окремі продукти харчування на тлі зростання витрат на їхнє виробництво та постачання (більшість оброблених продуктів), обмежену пропозицію (м’ясні продукти), зростання вартості імпорту (рис, цитрусові, банани)», — зазначено в огляді.

Стримувало інфляцію розширення пропозиції вітчизняних круп та палива. Завдяки здешевленню нафти та нормалізації логістики тривало уповільнення зростання цін на пальне. Тарифи на послуги ЖКГ майже не змінилися у річному обчисленні.

«Водночас швидше зростали ціни на алкогольні напої, перш за все, внаслідок збільшення виробничих витрат на енергію, сировину та тару, а також прискорювалося подорожчання тютюнових виробів», — додали в НБУ.

Нагадаємо, за прогнозами Європейського банку реконструкції та розвитку, цього року економіка України скоротиться майже на третину.

Світовий банк оцінив наслідки війни в Україні для світової економіки


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЄвропейська політична спільнота — який зиск матиме Україна?

СюжетЧому у ЄС хочуть позбутися принципу одностайності

Голова Європарламенту висловилася за надання Україні танків

60 відсотків жителів ЄС підтримують постачання зброї Україні

Источник: korrespondent.net