Українці набрали майже мільйон нових боргів

Найбільша кількість боргів додалася до реєстру ще за січень–лютий 2022 року – до вторгнення Росії.

 
Кількість нових боргів українців у Єдиному реєстрі боржників з початку року збільшилася на 944 277 грн, або на 14%, порівняно з початком року. Про це повідомила платформа Опендатабот у понеділок, 31 жовтня.
 
Вказано, що найбільша кількість боргів – 857 578 грн – додалася до реєстру ще за січень–лютий 2022 року, до вторгнення Росії. З березня по серпень реєстр поповнився на 441 311 грн заборгованостей. Але за вересень–жовтень загальна кількість боргів скоротилася та майже досягла показників лютого 2022 року.
 
 

 
 
Якщо порівнювати з відповідним періодом минулого року (січень–жовтень), то темп приросту скоротився з 22 до 14%.
 
Також у 2022 році змінився топ причин, з яких українці найчастіше потрапляють у ЄРД. На цей час найбільш активно зростають такі категорії, як:
 

  • штрафи за адміністративні правопорушення – +228 515 (+21%);
  • штрафи за порушення правил дорожнього руху – +255 648 (+19%). Ймовірно, така кількість боржників саме з цієї причини пов’язана з тим, що фактично з травня по жовтень камери автофіксації вже відновили свою роботу, але реєстри все ще були закриті. Тому майже всі сервіси, які повідомляли про штрафи, не працювали;
  • заборгованості за комуналку – +89 666 (+18%).

 
У той же час борги за аліментами за цей період збільшилися лише на 3%, або на 5 452 грн.
 
Раніше повідомлялося, що було затримано киянина, який викрав дружину знайомого. Так він намагався натиснути на свого знайомого, котрий заборгував йому велику суму грошей.
 
Байден списав борги за навчання мільйонам американців

 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net