Український експорт до ЄС досяг довоєнного рівня

Незважаючи на війну, Україна збільшує обсяг торгівлі з Євросоюзом, майже досягнувши довоєнних показників.

 
Український експорт до країн Євросоюзу майже досягнув довоєнного рівня за підсумками серпня, повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.
 
За результатами трьох кварталів 2022 року обсяг експорту навіть перевищить відповідні довоєнні показники.
 
“На сьогодні торгівля між Україною та Європейським Союзом фактично відновилася. У серпні експорт у ЄС становив 90% від рівня експорту, зафіксованого у серпні 2021 року. А за три квартали 2022 року ми експортували до ЄС, незважаючи на війну, навіть на кілька відсотків більше, ніж за І-ІІІ квартали 2021 року”, – зазначив Качка.
 
Він пояснив, що торговельній активності сприяло, зокрема, скасування квот і мит ЄС для України.
 
Качка нагадав, що з 1 жовтня почне працювати «митний безвіз», тобто, набудуть чинності для України Конвенція про процедуру спільного транзиту та Конвенція про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Що дозволить вантажам ще швидше проходити кордони між Україною та ЄС.
 
При цьому заступник міністра зазначив, що загалом рівень українського експорту, порівняно із довоєнним, скоротився майже наполовину.
 
«Якщо у січні — лютому Україна експортувала щомісяця на рівні 6 млрд доларів і більше, то зараз ми виходимо на рівень 3,4 млрд доларів — приблизно таким буде результат у вересні», — повідомив він.
 
Найбільше скоротився експорт до Північної Африки та Азії, який зараз відновлюється лише в контексті зернової ініціативи та відкриття портів.
 
Зазначимо, цими днями Кабмін офіційно затвердив повне припинення торгівлі з Росією.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net