Україна залучить майже 3 млрд доларів — Шмигаль

Мова йде про три позики – від Міжнародного банку реконструкції і розвитку, а також від уряду Японії.

Уряд ухвалив низку рішень для залучення додаткових фінансових ресурсів до державного бюджету України. Про це повідомляє пресслужба Кабміну у п’ятницю, 19 травня.

Так, було схвалено рішення про залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на 500 млн доларів та гранту на 1,2 млрд доларів.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це частина великого проекту співпраці загальним обсягом 16,4 млрд доларів плюс 1,4 млрд євро. Кошти підуть на виплату зарплат, пенсій, соціальної допомоги та на медицину.

Також Кабмін схвалив угоду про залучення позики на 1,5 млрд доларів під гарантії уряду Японії в межах проекту підтримки політики розвитку та відновлення.

«Ці кошти будуть спрямовані на посилення соціального захисту та відновлення України», – зазначив Шмигаль.

Окурм того, Кабмін підтримав участь України в європейській програмі Механізм сполучення Європи.

«Це шлях до фінансування з боку ЄС розбудови сучасної транспортної, енергетичної і цифрової інфраструктури. Загальний бюджет програми до 2027 року – майже 21 млрд євро», – зауважив Шмигаль.

Нагадаємо, з початку 2023 року Україна отримала $17 млрд фінансової допомоги. Серед найбільших фінансових донорів українського бюджету – Євросоюз, США та Міжнародний валютний фонд.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net