Україна відновила аграрний транзит через Польщу

Польща вимагає від українських перевізників агропродукції запасу пального та підготовки до пломбування вантажівок. При цьому заїзд на АЗС неможливий.

 
У ніч на п’ятницю влада Польщі розблокувала рух агропродукції з України транзитом до інших країн ЄС та морських портів. Про це повідомляє Укрінформ у п’ятницю, 21 квітня.
 

 
Вказано, що невдовзі після опівночі перший автомобільний конвой вирушив із пункту попуску Дорогуськ до Нідерландів.
 
«Зараз ми вже маємо сформований конвой із п’яти вантажівок, завершується оформлення документів. Ці автомобілі вже пройшли ветеринарний та митний контроль, і зараз на них встановлюються пломби. Перший конвой повезе до Нідерландів кукурудзу, м’ясо та яйця», – сказав представник Палати податкової адміністрації в Любліні Михал Дерусь.
 
За його словами, конвой на польській території супроводжуватиметься двома автомобілями митно-податкової служби. На кордоні Польщі з іншою країною ЄС пломби з автомобілів будуть зняті і далі вони рухатимуться без супроводу. Спікер зазначив, що йому невідомо, чи супроводжуватимуть митні служби інших країн ЄС українські конвої з агропродукцією.
 
За словами Деруся, сьогодні протягом дня формуватимуться інші конвої з українською агропродукцією.
 
«Так, будуть конвої. Це робиться в такий спосіб: ми групуємо в конвой вантажівки, які їдуть в одному напрямку. Ми також визначаємо траси проїзду для таких конвоїв», – наголосив Дерусь, додаючи, що в кожному такому конвої буде по п’ять фур.
 
Дерусь також повідомив, що у п’ятницю транзитом через Польщу вирушать перші поїзди з українською продукцією. За його словами, митно-податкова служба встановлюватиме на них електронні пломби. Проте вони не супроводжуватимуться представниками служби, а контроль за рухом поїздів здійснюватиме служба охорони залізниці.
 
Своєю чергою, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) повідомила, що Польща вимагає від українських перевізників агропродукції запасу пального та підготовки до пломбування транспортного засобу.
 
«Всі перевізники з транзитом перетинають Польщу у супроводі, а заїзд на АЗС під конвоєм неможливий. Підготувати транспортний засіб до пломбування. Виконати всі необхідні умови», – йдеться у повідомленні.
 
Якщо ці дві умови не виконані, то митні органи Польщі забороняють проїзд та повертають вантажівку до України.
 
Нагадаємо, 15 квітня Варшава затвердила заборону на ввезення українського зерна та іншої агропродукції до Польщі. Пізніше Польща та Україна домовилися відновити транзит аграрної продукції, при цьому український імпорт і надалі буде заборонено.
 
Також повідомлялося, що Польща не обмежуватиме перелік українських продуктів для транзиту.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net