Україна в 42 рази збільшила експорт зерна Дунаєм

За 11 місяців поточного року три порти на Дунаї змогли обробити 14,5 млн. тонн різних вантажів.

 
Порти Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ на річці Дунай за січень — листопад цього року наростили обсяги перевалки вантажів у 2,9 разу, порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Обсяг експорту агропродукції підскочив у 42 рази, повідомила Адміністрація морських портів України у вівторок, 20 грудня.
 

 
«За 11 місяців поточного року порти Дунайського регіону (Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ) обробили 14,5 млн тонн вантажів, продемонструвавши позитивну динаміку та зростання обсягів вантажопереробки у 2,9 разу (+294%), порівняно з аналогічним періодом 2021 року», — йдеться у повідомленні.
 
У тому числі показник вантажообігу порту Ізмаїл, порівняно з аналогічним періодом 2021 року, становив 7,7 млн. тонн (+210,6%), Рені 6,1 млн. тонн (+508,3%), Усть-Дунайськ 662 тис. тонн (+1314,7%).
 
Вказано, що за обсягами перевалки першу позицію у номенклатурі вантажів займають продовольчі вантажі. Обсяг експорту агропродукції (олія, хлібні) з портів Дунайського регіону становив 6,1 млн тонн, що перевищує торішній показник у 42 рази.
 
За словами керівника ДП АМПУ Олексія Вострикова, з початку року експорт агропродукції (хлібна, олія) у дунайських портах становить близько 24% від загального обсягу морських портів України.
 
«Незважаючи на те, що сьогодні порти Ізмаїл, Рені, Усть-Дунайськ задіяли майже всі наявні потужності для перевалки вантажів, потенціал для подальшого розвитку все ж таки є. А саме: модернізація та оновлення інфраструктури портів, залучення інвестицій для будівництва нових терміналів та днопоглиблення», — вважає Востриков.
 
Раніше повідомлялося, що Україна запускає Дунайський зерновий шлях. Проект передбачає транспортування української агропродукції до румунського порту Констанца.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net