Україна щомісяця втрачає на експорті металу понад 1,5 млрд грн — ЗМІ

Блокада морських портів призводить до значних втрат експорту в металургії України, йдеться у дослідженні профільного видання.

Україна щомісячно втрачає понад 420 мільйонів доларів через блокування експорту металу через чорноморські порти. Про це йдеться у дослідженні ГМК Центру.

«Блокада морських портів призводить до значних втрат експорту в металургії України: щомісячна сума таких збитків складає $420 млн. Щомісяця Україна не може виробляти та експортувати 1,3 млн т залізної руди, 151 тис. т чавуну, 192 тис. т напівфабрикатів та 218 тис. т готової металопродукції», — йдеться у дослідженні.

Зараз в Україні продовжують працювати тільки дунайські порти, але вони мають відносно невеликі потужності і не можуть вирішити існуючі логістичні проблеми.

«Українські експортери з металургійної галузі були змушені перенаправити вантажопотоки до морських портів ЄС, зокрема до Румунії, Болгарії, Польщі, Хорватії, Німеччини. У результаті середня відстань у порт відправки для українських експортерів збільшилася вп’ятеро, а вартість доставки до порту призначення зросла у середньому у 3-4 рази», — йдеться в тексті дослідження.

При цьому, за інформацією авторів, у морських портах ЄС немає вільних потужностей для обробки всіх українських вантажів, тож залізничні вагони стоять у чергах на кордонах України з ЄС.

«Тому зростання виробництва та завантаження українських металургійних підприємств, перезапуск потужностей, що простоюють, зростання експорту можливі лише за умови розблокування українських чорноморських портів», — вважають у ГМК Центрі.

Нагадаємо, у вересні президент Укрметалургпрому Олександр Каленков заявляв, що українська металургійна галузь стала збитковою через зростання цін на електроенергію, проблеми з логістикою в умовах війни та падіння світових цін на металопродукцію.

ЗМІ на кінець вересня оцінювали падіння місячного експорту української сталіу 77%, або три чверті від довоєнного рівня.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЧому Бундестаг вирішив таки визнати Голодомор геноцидом

Бербок різко засудила атаки РФ на енергетику України

СюжетДепутат Бундестагу: Ця війна має ту саму мету, що й Голодомор

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Источник: korrespondent.net