Україна продала військових облігацій на $5 млрд – НБУ

Тиждень тому Мінфін розмістив військові облігації за рекордно високою ставкою – 18,5%. Найбільше облігацій купують банки.

 
За час вторгнення Росії Україна розмістила військових облігацій на 166,4 млрд гривень, або близько 5 млрд доларів. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.
 
«Найбільший портфель відповідних цінних паперів станом на 24 жовтня утримують банки – первинні дилери. Портфель військових облігацій, сконцентрований громадянами і бізнесом України, є другим за обсягом», – йдеться у повідомленні.
 
Загалом протягом дії воєнного стану уряд збільшував ставки за низкою гривневих паперів (максимальна прибутковість становила 18,5% річних), а також за всіма доларовими ОВДП (максимальна прибутковість – 4,5% річних).
 
Ставки за гривневими військовими облігаціями на три місяці, а також за ОВДП, номінованими у євро, поки не змінювалися і становлять 9,5% річних та 2,5% річних відповідно.
 
Нагадаємо, тиждень тому Мінфін розмістив військові облігації на 17,22 млрд грн. При цьому вперше з початку повномасштабної війни підвищили до 18,5% доходність гривневих ОВДП на 1,4 роки. Раніше максимальною ставкою було 16%.
 
Зазначимо, військові облігації можна купити через Дію.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net