Україна обговорить імпорт з ЄК та п ятьма країнами – ЗМІ

Обмеження європейських країн суперечить Угоді про асоціацію Україна-ЄС, вважає українська сторона.

Українська влада виступила з ініціативою провести тристоронню зустріч за участю Єврокомісії та п’яти країн ЄС – Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини – для вирішення проблемного питання з імпортом сільськогосподарської продукції. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна у вівторок, 18 квітня.
 

 
Стверджується, що інформацію про таку зустріч підтвердили у Єврокомісії. Але точний час поки що невідомий.
 
«Віце-президент Домбровскіс планує зустрітися з представниками п’яти зацікавлених країн-членів ЄС найближчими днями. Ми також перебуваємо в контакті з українською стороною, і вони також візьмуть участь у цій зустрічі», – сказали в ЄК.
 
За даними агентства, у Києві вважають, що обмеження з боку європейських країн є грубим порушенням торгових угод не лише з Україною як третьою країною, а й у рамках самого Євросоюзу, ці обмеження суперечать Угоді про асоціацію Україна-ЄС.
 
«У зв’язку з цим Україна вимагає відкликати відповідні рішення і врегулювати ситуацію відповідно до вимог Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС та принципів Єдиного ринку ЄС», – йдеться у повідомленні.
 
Нагадаємо, Польща, Словаччина й Угорщина заборонили імпорт українського зерна та деяких сільськогосподарських товарів з України. Болгарія і Румунія «на шляху» до такого ж рішення.
 
Вже відомо, що Україна може зазнати значних втрат через ембарго на експорт своєї сільгосппродукції до сусідніх країн ЄС.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Скасування віз з Європою

СюжетНаступ на антикорупціонерів: Україна реально ризикує втратити безвіз з ЄС

СюжетЯк Львів реагує на зменшення кількості туристів — DW

Источник: korrespondent.net