У Міненерго оцінили можливість експорту газу та вугілля

Цей опалювальний сезон Україна пройшла без імпорту вугілля, а зараз його запаси складають близько 1,5 млн тонн, зазначив Герман Галущенко.

Україна поки не скасовуватиме заборону на експорт газу та енергетичного вугілля. Це необхідно для забезпечення національних інтересів, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко на прес-конференції у Києві у вівторок, 18 квітня.

«Поки що ні. Це дуже складне питання. Безумовно, бізнес зацікавлений в експорті. Але вже ретроспективно можна точно сказати: якби він не був заборонений, то з огляду на цінову кон’юнктуру європейських ринків весь газ приватних власників був би в Європі», — заявив міністр.

Галущенко вважає, що рішення про заборону експорту газу та енерговугілля, прийняте в умовах воєнного стану у 2022 році, допомогло забезпечити безпеку постачання енергоресурсів на внутрішньому ринку.

Міністр наголосив, що цей опалювальний сезон Україна пройшла без імпорту вугілля. Наразі обсяг його запасів становить близько 1,5 млн тонн. А щодо газу, то його запаси дозволили працювати на цьому паливі вугільним блокам ТЕС, основним проектним видом палива яких є вугілля-антрацит, в умовах дефіциту потужності через обстріл енергосистеми росіянами.

Напередодні стало відомо, що Україна розпочала закачування газу до ПСГ. При цьому за сезон відбору, тобто з 7 жовтня 2022 року, зі сховищ було відібрано 5,6 млрд кубометрів газу.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net