У Кабміні оцінили зниження аграрного виробництва

Український агросектор показав, що може швидко адаптувався до роботи в умовах війни навіть попри втрату виробництва, зазначив Тарас Висоцький.

За підсумками 2023 року аграрне виробництво України знизиться на 10% у порівнянні з минулим роком. Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє пресслужба міністерства у суботу, 20 травня.

За його словами, український агросектор показав, що може швидко адаптувався до роботи в умовах війни навіть попри втрату виробництва.

«У 2023 році аграрне виробництво знизиться на 10% у порівнянні з  2022, проте буде збережено продуктивність виробництва, експорт продукції та робота внутрішнього ринку», – сказав Висоцький під час дискусії з представниками французького бізнесу на тему «Стійкість економіки України: фокус на агросектор та логістику», яка відбулась у Києві.

Крім того, протягом останніх кількох тижнів важливим залишається питання збереження експорту української продукції. Через обмеження в роботі зернового коридору Україна експортує більше агропродукції в напрямку ЄС. 

Заступник міністра додав, що рішення Єврокомісії про пролонгацію ще на рік нульового мита на експорт з України є дуже позитивним сигналом і підтримкою.

Раніше повідомлялося, що у 2023 році посівні площі в Україні зменшаться на 7 млн га – до 29 млн га – і змінять свою структуру.

Також прогнозується, що цього року валовий збір зернових культур в Україні скоротиться на 60% до 2021 року, олійних – на 15%.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net