Ціна на російську нафту Urals впала нижче $44 — Bloomberg

Нафта Urals не має покупців у Європі, тому ціни мають бути такими, щоб привабити замовників здалеку, пояснюють аналітики ринку.

Ціна на російську нафту сорту Urals обвалилася до рівня $43,73, що значно нижче за оголошену стелю цін. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на дані Argus Medi.

Наголошується, що після втрати Росією свого історичного європейського ринку покупцями Urals із західних портів залишилися насамперед Китай та Індія. Тому ціна на російську нафту мала знизитися, щоб конкурувати з більш традиційними для Азії постачальниками. На сорт Urals припадало близько 60% морського експорту РФ за останній рік.

У свою чергу, нафта сорту ESPO, яка надходить на азіатські ринки зі східного Сибіру, торгувалася на рівні $68,72 за барель.
 
За словами Майкла Керолана, який відповідає в Argus за моніторинг у Європі, Африці та на Близькому Сході (регіон EMEA), більшою мірою фактором, що вплинув на зниження ціни Urals, стала втрата європейського ринку, а не запровадження стелі цін.
 
«В Urals немає покупців поблизу, тому ціни мають бути такими, щоб привабити замовників здалеку. Це пов’язано із санкціями та попередніми самосанкціями з боку європейських нафтопереробних заводів, а не з обмеженням цін», — пояснив він.
 
Нагадаємо, що на початку грудня понад 30 країн світу встановили стелю цін на нафту з Росії. Обмеження передбачає, що компаніям країн, які домовилися про санкції, не можна надавати брокерські, страхові та інші послуги для морського перевезення російської нафти до третіх країн, якщо тільки ця нафта не продана за ціною, нижчою за $60 за барель. Також почало діяти ембарго на морські постачання нафти з Росії до Європи.
 
Станом на вечір 9 грудня світові ціни на нафту торгуються на мінімальному рівні протягом року – близько 76,4 доларів за барель.
 
У свою чергу президент РФ Володимир Путін вірить, що «ціни на нафту злетять до небес».
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net