Ціна на газ в Європі перевищила 700 доларів

Поточний рівень запасів газу в Європі скоротився до 82,33% — це на 18% вище за середній показник у середині січня за останні п’ять років.

Ціна на природний газ у Європі знову піднялася вище за $700 за тисячу кубометрів. Про це стало відомо у п’ятницю, 13 січня.

Так, після зниження цін минулої середи, контракт із поставкою «на день вперед» на хабі TTF у Нідерландах відновився до $728 за тисячу кубометрів. Лютневий ф’ючерс — $778.

Азіатські котирування зараз вищі за європейські. Лютневий ф’ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, що відображає спотову ринкову вартість вантажів, які поставляються до Японії, Південної Кореї, Китаю та Тайваню) — $955.

Вироблення електроенергії за рахунок вітроустановок у Європі за чотири дні поточного тижня забезпечило в середньому 27% енергобалансу в ЄС (у четвер було 30%) після 24% у середньому за минулий тиждень, свідчать дані асоціації WindEurope.

Поточний рівень запасів у Європі скоротився до 82,33% — це на 18% вище за середній показник на ту ж дату за останні п’ять років, повідомляє асоціація Gas Infrastructure Europe (GIE). Зараз у ПСГ перебуває 89,15 млрд куб. м газу

За газову добу 11 січня запаси скоротилися на 0,22% — 283 млн куб. м (мінімальний показник із 2014 року). Це приблизно вдвічі менше, ніж зазвичай у ці дні у попередні роки. При цьому закачування в ПСГ склало 43 млн куб. м.

Європейські термінали з прийому ЗПГ з початку січня працюють із продуктивністю 63% за середнього показника за грудень 67%.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін програв у своєму газовому шантажі Європи. Про це заявив віце-канцлер, міністр економіки Німеччини Роберт Хабек.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net